Pompa Ciepła


Ogrzewanie i chłodzenie
Ciepła woda użytkowa

 

Poznaj Naszą OfertęMontaż pompy ciepła


Działamy kompleksowo

  • Bezpłatna indywidualna wycena
  • Kalkulacja oszczędności
  • Projekt pod miejsce montażu
  • Pełna opieka posprzedażowa wraz ze zgłoszeniem oraz pozyskaniem dotacji do 13 500zł
  • Monitoring przez 365 dni w roku


Pompa ciepła PCCO MONO - HEWALEX5 lat gwarancji - bez płatnych przeglądów


Dostępne moce: 6kW | 9kW | 11kW | 15kW | 20kWJak działa pompa ciepła?


Każda pompa ciepła posiada dwa źródła. Jednym z nich jest woda, która znajduje się w układzie grzewczym , a drugim grunt lub powietrze obok domu. Ciepło jest pobierane z miejsc o niskiej temperaturze na zewnątrz budynku, a następnie przenoszone do wnętrza budynku, gdzie temperatura jest wyższa. Ciekawym przykładem, który może pomóc w zobrazowaniu pracy pompy ciepła, paradoksalnie może okazać się chłodziarka (np. tradycyjna lodówka, która znajduje się w każdym domu). Praca tych urządzeń jest niemal identyczna.
Pompa ciepła, może zarówno ogrzewać pomieszczenie jak również je chłodzić.Wypełnij formularz - przygotujemy bezpłatną wycenę


Oferujemy również

Kampania - produkty - karuzela_1
Kampania - produkty - karuzela_4
Kampania - produkty - karuzela_3

Pompa ciepła - najważniejsze informacje

Jesteś w trakcie budowy lub remontu domu? Zastanawiasz się nad zainstalowaniem pompy ciepła, ale nie jesteś pewien co do tego rozwiązania? Jeśli tak, to świetnie trafiłeś, ponieważ specjalnie z myślą o Tobie stworzyliśmy ten krótki tekst, dzięki któremu poznasz wady oraz zalety płynące z instalacji pompy ciepła. Jeśli zatem chcesz dowiedzieć się więcej, zachęcamy do dalszej lektury.


Co to jest pompa ciepła?

Zanim przejdziemy do omawiania wad oraz zalet korzystania z tego urządzenia, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czym tak właściwie jest wyżej wspomniany sprzęt. Otóż pompa ciepła to nic innego jak urządzenie, które zapewnia przepływ ciepła z miejsca, w którym jest niska temperatura do miejsca, w którym ta temperatura jest znacznie wyższa. Jest to oczywiście bardzo duży skrót tego, na czym polega cały proces pracy pompy ciepła. Przepływ temperatur odbywa się odwrotnie do naturalnego kierunku. Pompa ciepła dla domu jest wykorzystywana w nowym budownictwie po to, by zapewnić mieszkaniu odpowiednie ogrzewanie. Dzięki zastosowaniu tego urządzenia, ogrzewanie domu jest dużo prostsze oraz zdecydowanie bardziej ekonomiczne.Zalety płynące z używania pompy ciepła

Jedną z najbardziej podstawowych zalet pompy ciepła jest to, że jest ona w stu procentach ekologiczna. Brak emisji spalin zapewnia czyste powietrze, a to z kolei bezpośrednio przekłada się na dbanie o środowisko. Kolejnym elementem, o którym warto pamiętać, jest oczywiście niskie zużycie energii. Jak łatwo można się domyślić, pompa nie jest odpowiedzialna za wytwarzanie ciepła, tylko za jego przepompowanie, dzięki czemu możliwe jest oszczędzanie na rachunkach. Pompa ciepła jest obecnie jednym z najbardziej energooszczędnych rozwiązań. Szacuje się, że pobór energii elektrycznej przez pompę ciepła jest aż o 60% niższy niż w przypadku pieca elektrycznego. Brak dostępu do gazu nie jest problemem w przypadku instalacji pompy ciepła, ponadto dzięki temu niema ryzyka wybuchu lub też zaczadzenia.

Wady pompy ciepła

Jeśli chodzi o wady pompy ciepła, to należy wspomnieć o tym, że pompa ciepła jest skomplikowanym urządzeniem, które często wymaga profesjonalnej obsługi. Instalacją tego typu sprzętu powinna zająć się odpowiednio przygotowana do tego osoba. Niemałe znaczenie w przypadku podejmowaniu decyzji o zakupie pompy ciepła ma również awaryjność sprężarek. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że tego typu usterki pojawiają się głównie w urządzeniach słabej jakości. Jeśli zatem zależy Ci na tym, by pompa, którą kupisz, służyła Ci możliwie jak najlepiej, postaw na urządzenia o wysokiej klasie. Dla większości osób problemem może być również sama cena tego typu urządzenia. Rozwiązaniem tego dylematu może okazać się dofinansowanie na zakup pompy. Dofinansowanie przysługuje Ci w ramach programu ,,Czyste Powietrze". Zakup pompy może się odbyć zarówno na kredyt, jak i za gotówkę. Dzięki tej opcji, tysiące Polaków postawiło na ekologiczne źródła ogrzewania domu. Pieniądze, które zainwestowali w pompę, zwrócą się już po kilku latach używania jej. Jak widzisz, czas zwrotu nie jest długi, natomiast zalet korzystania właśnie z tej opcji ogrzewania jest cała lista.


Instalacja pompy ciepła


Jeśli nie masz pojęcia, od czego zacząć instalacje tego typu urządzenia, dobrym pomysłem może okazać się zatrudnienie do tego zadania specjalistów. Firma FOTO INSTAL ma wieloletnie doświadczenie w dziedzinie instalacji paneli fotowoltaicznych oraz pomp ciepła. Choć to właśnie fotowoltaika jest głównym obszarem działania firmy, wszystkie usługi, które wykonują, są na najwyższym poziomie. Co może zaoferować Ci firma FOTO INSTAL? Przede wszystkim szybki montaż 48 h od zawarcia umowy, a także kompleksowe wykonanie Twojego zlecenia. Pracownicy firmy są doskonale wykwalifikowani, dzięki czemu możesz być pewien co do tego, że zadanie, które im powierzysz zostanie wykonane w stu procentach po Twojej myśli.


Wypełnij formularz - przygotujemy bezpłatną wycenę