Inwertery fotowoltaiczne


To urządzenia, które są niezbędne w każdej instalacji fotowoltaicznej, niezależnie od jej rozmiarów, napięcia i wydajności. Inwerter służy do zamiany - konwersji - napięcia stałego na prąd zmienny (DC-AC).Inwertery Sofar Solar


Falowniki SOFAR SOLAR to produkty z 10-letnią gwarancją producenta, która nie wymaga dodatkowych opłat, co nie zdarza się często wśród ofert innych producentów SOFAR SOLAR należy do grupy SOFAR, która jest liderem w branży GPS na chińskim rynku. Firma jest na rynku energii odnawialnej od 2007 roku.

Sofar Solar produkuje falowniki o różnorodnych parametrach, a zatem i przeznaczeniu. Pierwszą grupę stanowią inwertery jednofazowe. Służą one do obsługi połączeń szeregowych paneli. Ich nominalna może wynosić od 1 kW do 3kW lub od 3 kW do 6 kW. Drugą grupę stanowią falowniki trójfazowe, i trzeba przyznać, że w ich produkcji firma się specjalizuje. Urządzenie można dobrać pod względem jego mocy – a przedziałów mocy jest kilka. Najniższa moc plasuje się na poziomie 3.3 kW, a te o najwyższej mocy mają nawet 70 kW.

Inwertery trójfazowe Sofar Solar

W tej grupie mamy bardzo duży wybór produktów, szczególnie jeśli chodzi o ich moc nominalną. Falowniki trójfazowe Sofar Solar charakteryzują się wysoką sprawnością. Zależy ona od konkretnego modelu – jest to ok. 98%. Posiadają szeroki zakres napięciowy. Są urządzeniami beztrasformatorowymi. Poszczególne modele wyposażone są w wyłącznik prądu stałego, co podnosi bezpieczeństwo ich użytkowania. Inwertery sieciowe (falowniki) firmy Sofar Solar są urządzeniami bardzo dobrej jakości oferowanymi w korzystnych cenach. Inwerter posiada wbudowany moduł WiFi.


Inwertery Sofar Solar serii TL


Inwerter spełnia wszystkie wymagania programu PROSUMENT, posiada certyfikaty niezbędne do przyłączenia go do sieci elektroenergetycznej oraz jest zgodny z planowanymi do wprowadzenia w Niemczech standardami sieciowymi dla inteligentnej sieci elektroenergetycznej. Dzięki temu, w przyszłości, gdy standardy takie zostaną wprowadzone w Polsce, nie będzie konieczności wymiany inwertera na nowy model.

Wysoki stopień szczelności (IP65) zapewnia, że inwerter jest całkowicie zabezpieczony przed wnikaniem pyłu oraz może być wystawiony na działanie deszczu. Daje to pewność długiej i bezawaryjnej pracy zarówno w pomieszczeniach jak i zewnątrz. Dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi można na bieżąco śledzić produkcję energii elektrycznej za pośrednictwem internetu, na komputerze lub smartphonie. W przypadku braku dostępnej sieci bezprzewodowej możliwe jest podłączenie inwertera do internetu za pomocą kabla lub poprzez sieci komórkową (GSM).Inwertery Fronius


Od ponad 70 lat austriackie przedsiębiorstwo Fronius dostarcza innowacyjnych rozwiązań z zakresu fotowoltaiki, w tym m.in. wydajnych inwerterów. Głównym celem przedsiębiorstwa jest ulepszanie i popularyzacja technologii fotowoltaicznej, aby w przyszłości większość ludzi korzystała z tego ekologicznego źródła energii. Fronius stawia na kompleksowe rozwiązania, które spełniają różne wymagania klientów.

Każdy falownik stanowi centralny i nieodzowny punkt instalacji fotowoltaicznej. Falowniki Fronius to różnorodne rozwiązania dostosowane do określonych potrzeb. Klasy ich mocy plasują się w przedziale od 1,5 kW do 27,0 kW. To sprawia, że mają bardzo szeroki zakres zastosowania. Doskonale sprawdzają się w różnej wielkości instalacjach. Falowniki jednofazowe Fronius będą świetnym rozwiązaniem do małych systemów, wystarczających na potrzeby domów jednorodzinnych. W ofercie znajdują się również modele przeznaczone do instalacji wielkopowierzchniowych. Inwertery jednofazowe Fronius

Jednym z najbardziej popularnych urządzeń w tej grupie inwerterów są inwertery jednofazowe. Sztandarowym modelem jest tutaj Fronius Primo, który zapewnia zoptymalizowany sposób zarządzania energią. Przeznaczony jest przede wszystkim do użytku w gospodarstwach domowych. To urządzenie beztransformatorowe, w klasie mocy od 3,0 kW do 8,2 kW. Jego zaletą jest duża elastyczność w projektowaniu samej instalacji, którą będzie obsługiwał (technologia SuperFlex Design). Wyróżnia go także niezwykle prosty system montażu instalacji. Inwertery Fronius są urządzeniami, które posiadają rozbudowany pakiet komunikacyjny, z bardzo użytecznym interfejsem WLAN. Mogą być one łatwo zintegrowane z innymi elementami systemu, a do tego pozwalają na proste zarządzanie przesyłaniem energii do sieci. Urządzenia bardzo łatwo konfigurować, co czyni je wyjątkowo przyjaznymi dla użytkownika.


Inwertery Afore


Afore jest wiodącym dostawcą falowników fotowoltaicznych z Chin, z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w dziedzinie badań i rozwoju falowników fotowoltaicznych. Falowniki Afore pracują w Europie, Australii, Chinach, Indiach, Japonii, Ameryce Północnej i Ameryce Południowej, spełniając oczekiwania setki tysięcy użytkowników na całym świecie. Dostarczamy jedno i trójfazowe wysokowydajne falowniki fotowoltaiczne o mocy od 1kW do 60kW, falowniki magazynowe i kompleksowe produkty pamięciowe. Wszystkie falowniki Afore  są zintegrowane z inteligentnym systemem monitorowania. Oferujemy nie tylko dobre produkty, ale także wysoce wydajne wsparcie lokalne dla naszych partnerów i użytkowników przez cały okres użytkowania falownika.